Богослужіння в день свята Благовіщення Пресвятої Богородиці

7 квітня 2017 року архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій  очолив святкові богослужіння в кафедральному соборі Різдва Христового м. Чернівці.

В цей день Православна Церква відзначає велике свято – Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, коли архангел Гавриїл звістив Діві Марії, що вона непорочно зачне від Cвятого Духа і народить Сина Божого – Ісуса Христа.

Після того ж, як Марію заручив старець Йосиф, до неї з’явився архангел Гавриїл і сказав: «Радуйся, благодатна, Господь з тобою. Зачнеш у лоні і породиш Сина і назвеш Його Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься, і дасть Йому Господь Бог престіл Давида, батька Його, і царюватиме над домом Якова повіки та й царству Його не буде кінця». Марія ж сказала: «Як же це станеться, коли я мужа не знаю». Відповів архангел: «Дух Святий зійде на тебе й сила Всевишнього осінить тебе, – тим-то й Святе, що народиться, назветься – Син Божий. У Бога нема неможливого». І сказала Марія: «Я раба Господня, нехай буде мені за твоїм словом» (Лк. 1, 26-38).

Святкування Благовіщення було встановлене Церквою у IV ст. Дату Благовіщення встановили, відрахувавши 9 місяців від Різдва Христового. Через велике значення цього дня церковне святкування Благовіщення не скасовується навіть тоді, коли свято припадає на Великдень. Церква у цей день послаблює піст, дозволивши вірним вживати на трапезі рибу, вино, олію.

Напередодні свята, 6 квітня 2017 року ввечері, Високопреосвященнійший владика Онуфрій у співслужінні духовенства собору звершив Всенічну службу. За вечірнім богослужінням, на літія, відбулося благословення хлібів, вина, пшениці та єлею. У сам день свята архіпастир очолив урочисту Божественну Літургію, за якою багато віруючих причастилися Святих Христових Таїн.

         

Leave a Reply