Архієрейське богослужіння в свято Входу Господнього в Єрусалим

9 квітня 2017 року у свято Входу Господнього в Єрусалим архієпископ Онуфрій звершив урочисте богослужіння у кафедральному соборі Різдва Христового м. Чернівці.

За тиждень до свята Пасхи Христової Православна Церква відзначає Вхід Господній у Єрусалим. День Вербної неділі нагадує християнам урочистий вхід Ісуса Христа в Єрусалим, який знаменував собою безпосереднє наближення Його Страстей і смерті на хресті. Люди, які Його вітали, кидали на дорогу верхній одяг та зелені галузки пальм, вигукуючи: «Осанна Синові Давида!».

Свято також ще називається неділею Ваїй (гілок), Квітною або Вербною  тому, що в цей день віруючі освячують віття верби (яка заміняє в нас пальмові вітки). Тримаючи в руках перше весняне гілля, ми славимо Спасителя як Переможця смерті; бо Він воскрешав померлих (Лазаря та інших) і цього дня входив в Єрусалим для того, щоб померти за наші гріхи і воскреснути, і тим спасти нас від вічної смерті. Віття означає знак перемоги Христа над смертю і нагадує нам про майбутнє воскресіння із мертвих.

Напередодні свята, 8 квітня ввечері, архієпископ Онуфрій у співслужінні духовенства кафедрального собору звершив Всенічну службу,  а в сам недільний день звершив Божественну Літургію, за якою багато віруючих причастилися Тіла і Крові Господньої.

За древньою традицією після Літургії відбулося освячення принесених віруючими зелених гілок верби.

       

Leave a Reply