Відбулось засідання обласної Ради Церков Буковини

З благословення Високопреосвященійшого Онуфрія архієпископа Чернівецького і Кіцманського митр.прот. Іоан Чокалюк взяв участь у засіданні обласної ради Церков і релігійних організацій, яке відбулось  16 березня в обласній державній адміністрації.

Членами обласної ради одноголосно було прийняте відкрите звернення, в якому висловлено стурбованість щодо релігійної ситуації на території Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей, де мають місце численні порушення прав людини, зокрема, права на свободу совісті.

Відкрите звернення Чернівецької обласної ради церков та релігійних організацій, щодо релігійної ситуації у тимчасово окупованих територіях

Обласна рада Церков та релігійних організацій закликає всіх віруючих молитися за мир в Україні та відновлення на всій території країни свободи віросповідання та можливості кожній людині безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні богослужіння та вести іншу релігійну діяльність. За останні три роки на території Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей мали місце численні порушення прав людини, зокрема, права на свободу совісті.
 
Внаслідок силового та адміністративного тиску окупаційних властей припинено діяльність ряду релігійних громад, були закриті та забрані храми та молитовні будинки ще ряд релігійних організацій опинилися під загрозою примусового припинення своєї діяльності. На віруючих чинився та продовжує чинитися тиск, який включає в себе заборону проведення богослужінь у храмах та приватних помешканнях віруючих. На окупованих територіях розповсюджується пропаганда спрямована на дискредитацію тих релігійних напрямків, які заявляють про єдність з Україною та моляться за мир в країні.
 
Обласна рада Церков та релігійних організацій стверджує свою духовну єдність з церквами на сході та півдні нашої держави, висловлює сподівання на усуненні перешкод у братерському спілкуванні та взаємній підтримці в результаті мирного врегулювання конфлікту та відновлення територіальної цілісності України.
 

Leave a Reply