Архієрейське Богослужіння у сиропусну прощену неділю

Остання неділя перед початком Великого посту іменується Церквою неділею сиропусною, оскільки саме сьогодні закінчується споживання молочних продуктів. Перед початком посту Церква нагадує нам про вигнання Адама і Єви з раю за гріхопадіння. Втрата ними безневинного блаженного стану гідна сліз і покаяння. Горе, в яке скинуло людство пристрасть себелюбства і гордості є нагадуванням того, наскільки є важливими в справі благочестя і спасіння піст та інші справи самопожертви, і якими є небезпечні плотські гріховні задоволення.

Цього дня після вечірнього богослужіння в храмах відбувається особливий чин прощення, коли священослужителі і прихожани взаємно просять один у одного прощення, щоб вступити у Великий піст з чистою душею, примирившись зі всіма ближніми. Тому цей день ще відомий як прощена неділя.

У неділю сиропусну в кафедральному Соборі Різдва Христового було звершено уставні Богослужіння. 25 лютого, ввечері, було звершено Всеношну службу, а в сам недільний день відслужено Часи, Акафіст та Божественну Літургію архієрейським чином. Богослужіння очолив Архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій.

Після відпусту Божественної Літургії Високопреосвященнійший Владика Онуфрій прочитав молитви на початок Великого Посту та звернувся до присутніх з архіпастирським повчальним словом. Владика розповів про те, яким повинен бути піст православного християнина та як прощати провини винуватцям нашим. Владика Онуфрій також попросив у всіх прощення і тим самим показав приклад смирення і прощення для своїх парафіян. Всі просили прощення один в одного, готуючи себе до початку Великого посту.

Прес-служба Кіцманської єпархії

Leave a Reply