Архієпископ Онуфрій взяв участь у заходах присвячених Дню пам’яті і примирення (оновлено)

Сьогодні, 8 травня, на Буковині розпочалися урочисті заходи з нагоди відзначення Дня пам’яті і примирення та 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Керуючий Кіцманською єпархією архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій долучився до церемонії покладання квітів та запалених лампадок біля пам’ятника воякам Буковинського куреня, що на вулиці Руській у м. Чернівці. Разом із Владикою у пам’ятних заходах взяли участь секретар єпархії прот. Іоан Кігніцький та митр. прот. Борис Яриковський.

,,8 травня вся світова спільнота відзначає перемогу над нацизмом. В Україні цей день визначено як День пам’яті та примирення. Народ України приніс на вівтар вели­кої Перемоги нечувані жертви – кожен п’ятий житель нашої країни від­дав своє життя в ім’я кращої долі своїх дітей, онуків і правнуків. Ми не забуваємо, а шануємо і завжди будемо пам’ятати подвиг наших дідів і прадідів, усіх, хто боронив рідну землю, бо вони однаково мріяли про те, аби ніколи більше не повторилась війна” – зазначив місцевий урядовець.

Молімося, щоб Господь упокоїв їхні душі у місці праведників, а нам допоміг бути гідними дітьми свого народу й своєї Батьківщини.


Цього ж дня відбулася поминальна панахида на Алеї Слави Центрального кладовища м. Чернівців. Очолили молитву архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій та митрополит Чернівецький і Буковинський Данило. До поминального заходу долучилися представники обласної та міської влади, військові, ветеранський актив та громадськість. Присутні поклали квіти та запалені лампадки до могил Героїв Небесної Сотні та учасників антитерористичної операції, котрі віддали своє життя заради миру та незалежності нашої держави.

Leave a Reply