У Чернівцях відзначили 203-ю річницю від дня народження Великого Кобзаря

Сьогодні, 9 березня, на Центральній площі м. Чернівці відбулося урочисте зібрання з нагоди 203-ї річниці від дня народження генія українського слова, символу незламності та непокірності народу – письменника, художника, громадського діяча Тараса Шевченка. Без славетного імені Шевченка не можливо уявити Україну, а українську культуру без пророчого Тарасового слова, адже Великий Кобзар став знаковою особистістю не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя.

В урочистих заходах взяли участь духовенство, представники крайової влади, освітяни, студенти, жителі міста. З благословення архієпископа Чернівецького і Кіцманського в урочистих заходах взяли участь представники Кіцманської єпархії – секретар єпархії прот. Іоан Кігніцький та благочинний м. Чернівці прот. Василь Угрин.

Протягом заходу композиції на слова Великого Кобзаря виконував заслужений академічний Буковинський ансамбль пісні і танцю. Під символічну пісню «Реве та стогне Дніпр широкий» присутні поклали квіти до пам’ятника Тараса Шевченка.

Нетлінна творчість Тараса Шевченка – це могутня сила таланту, глибина думки, самовіддана любов до рідної землі. Сьогодні, у складний для нашого народу час, коли ми знову змушені захищати власну землю, творчість Тараса Шевченка є орієнтиром та дороговказом на подальшому шляху державотворення. З глибокою вірою в Бога і Україну згадаймо ім`я Тараса Григоровича Шевченка і його вічні слова: Свою Україну любіть, Любіть її во время люте, В останню тяжкую минуту, За неї Господа моліть!

На завершення всі присутні виконали гімн України.

  

За матеріалами офіційного сайту Чернівецької ОДА

 

Leave a Reply