Фестиваль колядок в Кіцманській єпархії

Ось знову прийшло свято всіх свят і наповнило радістю світ. Свято, яке увінчує всі чесноти; джерело і корінь усіх наших благ; свято, яким небо відчиняється, Дух сходить, перепону знищено, перепони впали… Христос народився! І світ наповнився радістю!

Вже стало гарною традицією прославляти народженого Христа піснеспівами-колядками. З благословення архієпископа Чернівецького і Кіцманського Онуфрія відбувся фестиваль колядок в кафедральному соборі Різдва Христового. Участь у цьому святі взяли колективи парафіяльних громад. Відчувалась атмосфера радості і піднесення, щирості і любові.
Фестиваль було розпочато молебнем до народженого Христа за нашу єпархію, за нашу країну, за ввесь світ. Владика Онуфрій привітав усіх присутніх з Різдвом Господа нашого, Ісуса Христа, підкресливши важливість цієї події.
Всі колективи принесли на свято щось особливе і своєрідне. Виступи були неповторні і колоритні.
Першою у храмі прозвучала «Колядка – Різдв’яна» (В. Павлика) у виконанні хору Свято-Успенської церкви с. Валява під тихий музичний супровід .
Хор Свято-Миколаївської церкви с. Нижні Станівці вразив своєю чисельністю. Діти, жінки та чоловіки по-особливому, різноголосо подали коляду «Тайна нам ся являє».
Щирим було вітання громади Успіння Пресвятої Богородиці с. Панка. Дитячий вертеп у поєднанні з дорослим хоровим виступом, цим було підкреслено єдність поколінь.
Регіонального колориту до свята приніс колектив с. Лопушна (храм святої великомучениці Варвари), виконавши колядки «В місті Вифлеємі» та «З Рождеством Христовим».

Професійність відчувалась під час виступу хору Свято-Миколаївського храму м. Заставна. У їхньому виконанні прозвучали колядки «Нині всі вірні» та «Ой, що то за Вифлеєм».
Громада апостола Іоана Богослова с. Вікно, щиро привітала всіх колядою «Пане-пане, Господарю».

Барвисто з віншуваннями вітали присутніх колядники і дорослі, і малі, які приїхали на свято із с. Мигово, громада святого Івана Нового Сучавського.

Віночком різноголосих колядок, у виконанні хору Свято-Покровської церкви с. Мамаївці, підкреслено різноманітність, неординарність Різдв’яних піснеспівів.

Несподіваним, в той же час гарним по звучанню, став виступ священиків нашої єпархії. У їхньому виконанні прозвучали колядки «Що то за предиво» та «Во Вифлеємі зірка сіяє».
Спільною колядою «Нова радість стала» прославили Новонародженого, відчуваючи єдність, відчуваючи радість у єднанні з Богом і з людьми.
Владика Онуфрій щиро подякував всім учасникам фестивалю, зауваживши, що це далеко не всі таланти нашої єпархії сьогодні були представлені.
Хоч і фестиваль закінчився, коляда продовжується. Колядуйте, прославляйте народженого нашого Спасителя.
Христос народився! Славімо Його!

Підготувала добродійка Світлана Іліка

Leave a Reply