Архієпископ Онуфрій співслужив Предстоятелю Церкви у Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких Могилах

«Прийдіть, вірні землі Української, прославмо святих країни нашої: преподобних і святителів, і князів благовірних, мучеників і священномучеників, і святих жон собори, разом названих і не названих», – співає Церква в другу неділю після П’ятдесятниці, коли вшановуємо пам’ять всіх святих землі Української.

У цей величний день Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив Божественну літургію у Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких Могилах за участю архієреїв та духовенства з усієї України. Його Блаженству співслужив керуючий Чернівецько-Кіцманською єпархією Високопреосвященнійший владика Онуфрій.

Під час богослужіння також було звершено особливу молитву за козаків та селян, що віддали своє життя за православну віру та захист Батьківщини поблизу с. Пляшева під Берестечком ще у XVII столітті, але пам’ять про них живе і досі.

У своєму слові до вірян Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній зауважив: «Це свято нагадує нам, що наша Українська Церква виникла не на Об’єднавчому соборі наприкінці минулого року і не з проголошення автокефалії разом зі здобуттям незалежності Української держави. Історія нашої Церкви розпочинається ще з апостольських часів, коли на теренах сучасної України лунала проповідь святого апостола Андрія Первозванного».

Окремо Його Блаженство наголосив на подвигу новомучеників та сповідників, які в ХХ столітті на теренах України постраждали від безбожної влади та зазначив, що одним із завдань, які стоять перед нашою Церквою, є вивчення їхніх хоробрих вчинків та увіковічнення пам’яті про них.

Сьогоднішнє свято свідчить про величну історію Української Православної Церкви та дію благодаті Духа Святого на наших пращурах, які, Ним керовані, досягли святості.
Нехай їхній приклад та чесноти надихають усіх українських християн на непростому шляху до правди і спасіння.

За матеріалами інформаційної сторінки Помісної Церкви України