У Чернівцях тисячі вірян засвідчили підтримку церквам, які переходять до ПЦУ

У Чернівцях сьогодні відбувся масштабний Хресний хід та спільний Молебень на підтримку православних парафій, які проходять складну процедуру переходу до ПЦУ.

Хресний хід, у якому взяли участь духовенство та миряни з різних куточків Буковини, розтягнувся по всій вулиці Заньковецької від храму прп. Парскеви й до будівлі Чернівецької ОДА. Очолили спільний Молебень архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій, митрополит Чернівецький і Буковинський Данило та архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман.

Щоб засвідчити свою єдність з ПЦУ, для участі в хресному ході, приїхали парафіяни з багатьох сіл Буковини, але найбільше з тих сіл, де громади вирішили перейти з Російської церкви до ПЦУ. Це села Ясени, Боянчук, Шишківці, Задубрівка, Бережниця, Михальча, Заволока, Рингач, Товтри та інші. Рішення громади цих сіл затвердили але, натомість, отримали шалений супротив від Московського патріархату та агресивно налаштованих його прихильників, які чинять фізичні перешкоди і місцями не допускають парафіян до храмів. Про це розповідали учасники Хресного ходу, які виступали після Молебня.

Учасники хресного ходу звернулися до влади області не гальмувати процес добровільного переходу парафій, а виконувати законодавство, та не йти на протиправні вимоги представників Московського патріархату, які останнім часом вдалися до тиску на Чернівецьку ОДА. Також було ухвалено звернення до голови ОДА, керівників СБУ та поліції, у якому йдеться про неприпустимість допущення правоохорнцями завезених та підставних осіб на території храмів, що спричиняє конфлікти.

За матеріалами інформаційного сайту Молодий Буковинець