Відбувся 5-ий Великодній фестиваль недільних шкіл Чернівецько-Кіцманської єпархії

Ми є родина, ми є родина, ми є родина у Христі!..

Саме цими словами із пісні хочеться розпочати невеличку розповідь про великодній фестиваль недільних шкіл Чернівецько-Кіцманської єпархії, який цього року пройшов 30 квітня у м. Заставна.

П’ятий Великодній фестиваль відбувся з благословіння правлячого владики архієпископа Чернівецького і Кіцманського Онуфрія та за сприяння духовенства єпархії.

Свято розпочали молебнем з радісними виголосами «Христос Воскрес!». Храм святого Миколая, архієпископа Мирлікійського, переповнився дитячими голосами, котрі щиро відповідали «Воістину Воскрес!»  Коротка молитва, натхненна проповідь настоятеля храму митр. прот. Дмитра Костащука. І свято розпочалося… ось бачу, діти з різних недільних шкіл уже перемішалися. Хтось побачив старих друзів, хтось з кимось знайомиться. Фестивалі, зібрання молоді чи табори є гарною платформою для спілкування юнацтва. Діти бачать, що в Церкві не лише старші люди, а є подібні їм. А ще вони відкривають для себе священиків в іншому баченні, – тобто, це люди з якими можна поговорити, отримати пораду, підтримку і, навіть, пожартувати.

Це важливий момент духовного життя православного християнина, коли налагоджується спілкування з духівником з ранніх років, – він убереже дитину у майбутньому від певних помилок, і це спілкування буде утверджувати в Христовій вірі.

Повернемось до свята. Прохолодно. Небо щільно затягнуте хмарами.

Більшість гостей вже давно заглянули в інтернет і з жалем констатували, що на Заставну велика ймовірність опадів.

Після молебну за сценарієм свята привітання від учасників фестивалю.

На правах хазяїв розпочала недільна школа м. Заставна (керівник свящ. Василь Пазюк). Продовжили гості з с. Виноград (настоятель прот. Михаїл Іліка), с. Нижні Станівці (настоятель свящ. Володимир Петрук) (Кіцманський р-н.) і, на завершення, с. Панка (настоятель свящ. Іван Папущак) (Сторожинецького р-ну). З кожним виступом святкова радість примножувалась, відчувались старання, щирість і майстернісь. Виступи були різнопланові та гарно поєднувались, кожне привітання було з родзинкою. Навіть, священики стали учасниками міні-вікторини, несподівано для себе.

Свято у повному розпалі: вірші, пісні, театральні постановки; і ось Господь додає яскравості, барвистості і тепла сонячним промінням.

З вітальним словом звернувся о. Іван Папущак, керуючий у справах молоді у нашій єпархії. Гарно підсумував роботу за попередні роки, подякував усім керівникам недільних шкіл і намітив плани на майбутнє. У цьому виступі пролунав заклик до інших парафій єпархії долучатися до подібних заходів.

Гарним завершенням привітань була пісня «Моя молитва нехай лине» (це вже як гімн всіх молодіжних зібрань) та спільні світлини.

Дякуємо парафіянам храму святителя Миколая за приготовану трапезу. Підкріпившись тілесно, дітвора активно прийняла участь у великодній забаві «катання писанок».

Молитва подячна, запускання іскорки і… час додому.

Свято закінчилося, проте учасники фестивалю мали можливість відчути те, що ми є родина, об’єднана Христовою любов’ю і Його Воскресінням.

Світлана Іліка, викладач недільної школи с. Виноград

Опубліковано Інною Рогозою Середа, 1 травня 2019 р.

 відео  та фото Інни Рогозевич, вчителя Нижньостановецького ЗЗСО