Відбулася інтронізація Блаженнійшого Епіфанія митрополита Київського і всієї України на Київський престол

3 лютого в Софійському соборі Києва відбулася церемонія інтронізації Блаженнійшого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України на Київський престол. Йому випала історична місія стати першим Предстоятелем Автокефальної Православної Церкви України. В символічному значенні інтронізація або настолування – це заручення єпископа зі своєю Церквою. До цього наша держава йшла багато сторіч і без перебільшення мільйони українців вимолили в Бога незалежну Церкву.

День інтронізації Предстоятеля Православної Церкви України припав на день його народження – 3 лютого Блаженнійшому Епіфанію виповнилося 40 років і він став наймолодшим Предстоятелем Церкви у православному світі.

Розпочалася Божественна літургія виголосом «Благословенне Царство…» ігумена афонського монастиря Ксенофонт архімандрита Алексіоса (Мадзиріса), який входив до числа делегації Вселенської патріархії. Очолив же делегацію Вселенського престолу уже добре відомий в Україні митрополит Гальський Еммануїл.

Під час настолування новообраному Предстоятелю присутні в Софійському соборі багаторазово співали “Аксіос”, що українською означає «достойний». По цьому Предстоятель УПЦ в Канаді митрополит Юрій (Каліщук) та Предстоятель УПЦ в Америці митрополит Антоній (Щерба) вручили Митрополиту Епіфанію панагії, які є символами першого серед рівних. Предстоятельський хрест Блаженнійшому вручив Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко).

До урочистої події в Софії долучилися перші особи держави, дипломатичний корпус іноземних держав представлений в Україні, представники від Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій, інтелігенція, військовослужбовці та численні вірні. Свої молитви до найвищої заступниці за Український народ – Оранти – також піднесли військові капелани.

Інтронізація митрополита Київського і всієї України Епіфанія довершила процес усталення єдиної помісної Православної Церкви України. Весь єпископат, пристуній на богослужінні, в один голос співав тропар П’ятидесятниці “Благословенний Ти, Христе Боже наш, що рибаків премудрими явив, пославши їм Духа Святого, і ними весь світ уловив. Людинолюбче, слава Тобі!”, щоб підкреслити, що народження Церкви – це справа рук Божих.

Після самого богослужіння та церемонії настолування відбулося офіційне прийняття, де Предстоятеля Церкви бажаючі вітали з визначною подією.

Інтронізація Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія в Софії Київській (03.02.2019)

Інтронізація Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія в Софії Київській (03.02.2019)

Опубліковано Митрополит Епіфаній Неділя, 3 лютого 2019 р.

   

За матеріалами СУВД ПЦУ