Архієпископ Онуфрій взяв участь у Богослужіннях з нагоди престольного свята кафедрального собору прп. Параскеви Сербської Чернівецької єпархії

27 жовтня Церква вшановує пам’ять преподобної Параскеви Сербської. Своє престольне свято цього дня відзначає соборний храм Чернівецької єпархії у м. Чернівці, освячений на честь цієї святої.

На запрошення митрополита Чернівецького і Буковинського Данила в соборних Богослужіннях взяв участь керуючий Кіцманською єпархією архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій.

Також розділити радість храмового свята прибули митрополит Луцький і Волинський Михаїл, котрий очолив Божественну Літургію, та архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор. 

Після Євангельського читання митрополит Михаїл звернувся до парафіян храму з повчальною проповіддю.

“Що означає мати повні світильники. Це означає бути завжди готовим до всього, що трапиться у твоєму житті, до доброго і до злого. Треба пам’ятати, що твоя мандрівка може швидко закінчитися на цій землі. Ще древні говорили не знаючи Ісуса Христа – пам’ятай про смерть, не про сам факт смерті, а про те, що закінчиться твій земний шлях. Тому наша постійна турбота, це турбота про майбутнє. 

Заради чого ми живемо? Заради того, щоб прославляти Бога словесно і своїми справами. І метою цього прославлення є Царство Небесне. Господь говорить – готові зі світильниками попадуть на весілля, тобто попадуть у Царство Небесне” – сказав у своїй проповіді архіпастир.

Прийшли привітати буковинців зі святом голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук та голова Чернівецької облради Іван Мунтян. Олександр Фищук вручив митрополиту Данилу найвищу нагороду Чернівецької ОДА “На славу Буковини”. Таку ж нагороду було вручено й архієпископу Онуфрію.

Біля храму було звершено чин освячення води та хресний хід. Після цього духовенство, чернецтво та численні парафіяни гуртом висловили велику подяку Вселенському Патріархові Варфоломію за підтримку Українського народу у питанні надання автокефалії Церкві.

Храм преподобної Параскеви є першим кам’яним храмом у Чернівцях, побудованим і освяченим ще на початку 19 століття. Вагомий вклад у зведення цього храму вніс перший митрополит Буковини і Далмації Євген Гакман. І сьогодні святиня збирає на спільну молитву під своїми куполами сотні вірян, які прибігають за заступництвом до преподобної Параскеви, підносячи славу Богові.

    

За матеріалами Церква.info