Архієпископ Онуфрій освятив пам’ятник Тарасу Шевченку в с. Веренчанка Заставнівського району

 

23 вересня в центрі одного з найбільших сіл Буковини, у с. Веренчанка Заставнівського району, архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій освятив пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку.

Святково одягнене велелюддя заповнило центральний майдан села. Зворушливою та величною поетично-музичною композицією «Думи мої, думи» урочистості відкрили талановиті та обдаровані старшокласники й вчителі тамтешньої школи.

Головна пісня нашої держави «Ще не вмерла…» прозвучала як заклик до єдності всіх поколінь. Ведучі В.Ганевич та Н.Васкан сповіщають про велич події — зведенням монументу Великому Кобзареві.

Голова села В.Бойчук привітав усіх учасників зібрання з відкриттям пам’ятника (скульптор Володимир Римар, архітектор Віктор Ткач) та подякував всім, хто причетний до його зведення. Почесне право зняти полотнище надали учаснику бойових дій на Сході України Р.Закраєвському (із сином Артемом) та вихованці дитячої установи В.Рокитянській (із мамою Іванною).

Урочисте освячення величної скульптури молодого, 27- річного (до 27-ї річниці Незалежності України) символу нашої української ідентичності звершив архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій у співслужінні духовенства Кіцманської єпархії. Соборну молитву на освячення пам’ятника прикрасив хор Свято-Покровського храму с. Веренчанка (настоятель прот. Василь Дарвай). Владика Онуфрій привітав громаду с. Веренчанки з історичною подією в житті села та розповів про духовну велич Великого Кобзаря.

Ініціатор та організатор спорудження меморіалу Світлана Масловська, вітаючи всіх із урочистою подією, побажала всім ,,читати Шевченка — вічно діючу силу, здатну очищатися та щоб нині, завтра і «во віки віків» грядущі Тарасові покоління відчували тут, біля пам’ятника, і в будь-якому куточку України та за її межами свою духовну могутність”.

 За матеріалами інформаційно сайту Заставна сьогодні