Архієпископ Онуфрій освятив трапезний дім Свято-Миколаївської парафії с. Нижні Станівці

15 липня, у неділю 7-му після П’ятидесятниці, керуючий Кіцманською єпархією архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій звершив архіпастирський візит до Свято-Миколаївської парафії с. Нижні Станівці. Владику із вітальним словом зустріли вихованці недільної школи та настоятель храму свящ. Володимир Петрук, який запросив Його Високопреосвященство очолити святкове Богослужіння та звершити чин освячення новозбудованого трапезного дому.

За Богослужінням владиці Онуфрію співслужили: секретар єпархії митр. прот. Іоан Кігніцький – клірик кафедрального собору Різдва Христового м. Чернівці, прот. Михаїл Іліка – настоятель Свято-Юріївського храму с. Виноград, військовий капелан прот. Михаїл Бигар – настоятель Хресто-Воздвиженського храму с. Нові Бросківці, свящ. Володимир Петрук – настоятель Свято-Миколаївського храму с. Нижні Станівці та свящ. Михаїл Горопяк – настоятель храму архангела Гавриїла с. Лукавці. Церковні піснеспіви звучали у виконанні хору Свято-Миколаївського храму та вчителів Нижньостанівецької ЗНЗ І-ІІІ ст.

На запричасному стиху прот. Михаїл Бигар виголосив змістовну проповідь.

Після відпусту Божественної Літургії з архіпастирським словом до присутніх звернувся Високопреосвященнійший владика, який наголосив на необхідності збереження духовності і єдності нашого народу. За ревність у сповіданні православної віри та жертовну працю на благо розбудови й утвердження Української Помісної Православної Церкви владика Онуфрій нагородив парафіяльну раду Свято-Миколаївського храму архієрейською грамотою.

У своєму слові настоятель Свято-Миколаївської парафії свящ. Володимир висловив щирі слова подяки архієпископу Онуфрію, присутньому духовенству, всім будівничим трапезного дому, а також вручив  владиці ікону прп. Онуфрія Великого на молитовну згадку про знаменний день архіпастирських відвідин.

Хресною ходою духовенсто та віручий люд пройшли навколо храму і наповнили трапезний дім. Незважаючи на рясний дощ, на обличчях присутніх панувала духовна радість і молитовне піднесення. Владика Онуфрій звершив чин освячення трапезни та ікон, окропивши їх святою водою, а на завершення молитовного дійства всіх присутніх чекала скромна трапеза.

Слід зазначити, що церковна громада присвятила освячення новозбудованого трапезного дому  визначній даті, яку цього року святкує український народ – 1030-ій річниці Хрещення Руси-України.

Слава Богу за все!

свящ. Володимир Петрук 

фото Інни Рогозевич