Архієпископ Онуфрій взяв участь у круглому столі щодо відзначення 1030-ї річниці Хрещення Руси-України

13 липня у Чернівцях відбулася прес-конференція за участі представників крайової влади, а також духовенства православних церков УПЦ КП та УПЦ МП. Зокрема, у круглому столі взяв участь керуючий Кіцманською єпархією архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій, митрополит Чернівецький і Буковинський Данило, секретар Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП архімандрит Нікіта.

У форматі дискусії обговорено перебіг цьогорічних святкувань річниці Хрещення Русі-України у Чернівецькій області і загалом у державі, ініціатив Президента, духовенства і вірних трьох гілок українського Православ’я у справі інституювання в Україні Помісної Православної Церкви та отримання Томосу про визнання її автокефалії Вселенським Православ’ям.

Архієпископ Онуфрій у своєму виступі акцентував, що цьогоріч ми святкуємо 1030-річчя «державного» хрещення Київської Русі. Варто пам’ятати, що перше хрещення було за часів Андрія Первозваного: є і апостольські предання, археологічні та історичні свідчення, що саме він проповідував на теренах сьогоднішньої України, Київської Русі, і перші християни були з першоапостольських часів. Русичі, прарусичі мирно сприйняли ідею хрещення: ми знаємо, що проповідники вернулися неушкодженими з праслов’янських земель, в тому числі Андрій Первозваний. Прарусичі завжди тягнулися до вищих ідеалів, хоча на цей час вони мали свої язичницькій вірування, котрі мали певну самодостатність, завершеність, і служили ідеологією для створення мізерних пракнязівств та прадержав.

Прийняття хрещення Київської Русі – це був істотний цивілізований прорив у розвитку, це було єднання з цивілізованим світом на новому етапі. За словами владики, визнання Української Православної Церкви  – це об’єктивна реальність, так як Воскресіння Христове: вона приймається без доведення, бо це є рушійний черговий процес, це ґенеза розвитку.

Архієпископ наголосив, що саме Президент України Петро Порошенко виступив ініціатором продовження справи – визнання Єдиної Помісної Православної Церкви та отримання Томосу, проте подібні потуги були ще і 100 років назад, і за президентства Віктора Ющенка у 2008 році.

«Нині не тільки наша Православна Церква, але і весь український народ молиться, щоби було досягнуто Томосу – і знайшовся нарешті якийсь лад, порядок, і сталося те, чого прагнули наші діди-прадіди – тобто увійти в родину православних церков, щоби в Україні  Президент і Патріарх міркували про майбутнє – розбудову української держави та церкви, щоб суспільство українське жило в мирі та злагоді, працювало заради збагачення української держави та її церкви», – зазначив митрополит Данило.

«Сьогодні ми напередодні відзначення 1030-ї річниці Дня хрещення України-Русі говоримо про важливі речі, котрі формують сучасну модерну українську націю та державу. Дійсно, Хрещення України-Руси в 988 році заклало дуже багато основ. Але найголовніше – що тоді вперше закріплено важливі християнські цінності, які потім кожна українська влада переймала, – відзначив перший заступник  голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк. – Вони передавалися зі століття в століття, і наприкінці ХХ століття великою мірою завдяки сповідуванню їх у багатьох людей зорганізувалася можливість відродити українську державу, проголосити незалежність, і отримати повноцінну державу Україна. І нині ми підходимо до питання отримання незалежної помісної церкви, котра об’єднує всіх вірян, православних християн. Це питання нині виходить на важливий рівень, коли напередодні цієї дати в Європі, в світі порушується отримання Томосу про автокефалію Української Православної Церкви. Українська влада (парламент, Президент, Уряд), як і місцева виконавча влада, підтримують такі важливі державотворчі процеси, і усіх людей по всьому  світу, які сьогодні працюють та моляться, аби ми отримали Томос».

Прес-конференція відбулась у рамках заходів з підготовки та відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі –України відповідно до Указу Президента України №214/2017 від 12.08.2017.

За матеріалами сайту Чернівецької ОДА