Відбулось засідання Чернівецької обласної Ради Церков та релігійних організацій

З благословіння Високопреосвященнійшого Онуфрія Архієпископа Чернівецького і Кіцманського настоятель Свято-Покровської церкви с.Мамаївці митр.прот.Іоан Чокалюк взяв участь у засіданні обласної Ради Церков та релігійних організацій, на якому було прийнято звернення до єпископа УПЦ МП Лонгіна (Михайла Жара) не ображати представників інших віросповідань та не напружувати міжрелігійну й міжнаціональну ситуацію в Україні.

У цій заяві представники релігійних організацій висловили стурбованість через промову-звернення архієпископа Лонгіна до президента України та Верховної Ради.

“Обласна Рада Церков та релігійних організацій висловлює стурбованість Вашими заявами проти державної влади України. В одній із своїх проповідей ви називаєте діючу владу “безбожниками і служителями сатани”, ображаєте представників інших віросповідань, напружуєте і без того непросту міжрелігійну та міжнаціональну ситуацію в країні. Такими висловами Ви прямо заперечуєте слова написані в Святому Письмі: “Нехай кожна людина кориться вищій владі, бо немає влади, як не від Бога, і влади існуючі встановлені від Бога. Тому той, хто противиться владі, противиться Божій постанові; а ті, хто противиться, самі візьмуть осуд на себе. (Римлян 13:1,2)”, – йдеться у тексті листа.

“Ваші слова збурюють людей, навчають їх ганьбити владу та можуть привести до громадянської непокори. Обласна Рада Церков та релігійних організацій відстоює право кожної людини на свободу думки та висловлювання та робить все можливе для захисту права і свободу віросповідання. Однак, такі висловлювання ставлять під загрозу ці принципи Конституції України”, – зазначається у зверненні обласної ради церков.

Підписанти листа закликали Лонгіна припинити у майбутньому схожі висловлювання.

“Враховуючий Ваш авторитет та ту добру справу, яку ви робите для багатьох дітей-сиріт просимо припинити подібні висловлювання та в майбутньому уникати образливих та необдуманих висловлювань на адресу державної влади та інших віросповідань”, – зазначається у зверненні Ради церков.

За матеріалами з сайту Букн’юз