Архієпископ Онуфрій співслужив Святійшому Патріарху Філарету під час візиту Предстоятеля на Буковину

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет 22 червня прибув з архіпастирським візитом в Буковинський край. Його Святість розпочав свій візит з освячення престолу у храмі св. Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана, що в селі Мамаївцях. У цьому храмі 23 червня Патріарх звершив урочисті Богослужіння у співслужінні митрополита Чернівецького і Буковинського Данила, архієпископа Чернівецького і Кіцманського Онуфрія, єпископа Тернопільського і Теребовлянського Павла, а також численного духовенства.

Цього ж дня Святійший Патріарх Філарет відвідав Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича, де відбулася урочиста академія. Під час академії було оголошено наказ ректора університету Степана Мельничука про присвоєння Святійшому Патріарху Філарету звання почесного доктора наук. У наказі зокрема йдеться про те, що Його Святість вніс вагомий вклад у богословську науку та становлення богословського факультету університету, де з успіхом поєднано вивчення світських і духовних дисциплін. Патріарх Філарет сприяв внесенню спеціальності “Богослів’я” у перелік державних спеціальностей та відновленню університецьких храмів. Відзначено його активну наукову і просвітницьку роботу на ниві утвердження єдиної Помісної Церкви.

Предстоятель Київського Патріархату приміряв на себе мантію доктора наук, виступив перед численною аудиторією та вручив дипломи освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» та «Магістр» випускникам Богословського відділення Київської православної богословської академії при ЧНУ ім. Юрія Федьковича.

У неділю 24 червня Святійший Патріарх Київський і всієї України-Руси Філарет звершив чин освячення храму св. вмч. Пантелеймона, який віруючі збудували на межі сіл Іванківці та Гаврилівці в Кіцманському районі. Це урочище не заселене людьми але, за розповідями старожилів – колись, сто чи більше років тому, тут жив священик і вирувало християнське життя. Утім жодних документів не збереглося аби точно встановити імена людей та рід занять.

Під час святкових Богослужінь, освячення храму, престолу та церковного дзвону, спіслужили Предстоятелю митрополит Чернівецький і Буковинський Данило та архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій.

Святійший Владика звернувся з повчальним словом до парафіян і духовенства наставляючи всіх мудрими словами про спасіння людини та важливість участі в таїнствах Церкви.

Джерело: інформаційний сайт Київського Патріархату Церква.info