Богослужіння в суботу Акафісну, Похвала Пресвятій Богородиці

У п’яту суботу Великого посту Свята Православна Церква встановила свято, яке називається Похвалою Пресвятої Богородиці. Історія цього свята розповідає, що у 626 році на християнську столицю Царгород (Константинополь), центр Візантії, напали перси та скіфи. Жителі міста, яким загрожувала смерть, зібралися у храмі Святої Софії і молили Бога про спасіння. Патріарх Сергій взяв ікону Богородиці і обійшов з нею хресним ходом по стінам міста, а потім опустив у води протоки її ризу і, як пише літописець, «море закипіло, вражі кораблі потонули, і неприятель відступив від міста». В подяку Божій Матері за порятунок було встановлено свято Похвала Пресвятій Богородиці, а на утрені цього дня богослужбовий устав приписує читати Акафіст Владичиці.  

24 березня в Акафісну суботу архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій звершив Богослужіння в кафедральному соборі Різдва Христового м. Чернівці.

Після Божественної Літургії Владика звернувся до присутніх у храмі з архіпастирським словом, а також відслужив заупокійну Панахиду.