15 лютого – Свято Стрітення Господнього

15 лютого за новим стилем Церквою вшановується одне з найбільших свят – Свято Стрітення Господнього. Про подію, яку звеличує це свято, довідуємося з Євангелія від Луки. На сороковий день після народження Христа, після закінчення днів законного очищення, Пречиста Богородиця разом з Йосифом Обручником та немовлям прийшла до Єрусалимського храму. За законом Мойсея, батьки повинні були приносити в храм для посвячення Богу своїх первістків (перших синів) на сороковий день після народження, а також в подяку Богу скласти визначену жертву. На виконання закону Богоматір з Йосифом принесли Ісуса до храму, а для жертви принесли двох голуб’ят.

Слов’янське слово «Стрітення» перекладається як «зустріч». Стрітення — це зустріч людства в особі старця Симеона з Богом. Симеон був чоловік праведний і благочестивий — за переказами, один з перекладачів Святого Письма з єврейської на грецьку мову, який засумнівався в словах книги пророка Ісаї, що Спаситель народиться від Діви. І тоді з’явився йому Ангел і сказав, що він не помре, поки своїми очима не побачить сповнення цього пророцтва. Симеон довго чекав виконання обіцянки Божої: з Передання відомо, що він жив близько 300 років. І ось у цей день з натхнення Духа Святого він прийшов у храм. Коли Марія з Йосифом принесли маленького Ісуса, Симеон узяв Його на руки і, славлячи Бога, сказав: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм з миром, бо побачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед всіма народами, світло на просвіту язичникам і на славу народу Твого Ізраїля». Йосиф і Божа Матір дивувалися словам Симеона. Симеон благословив їх і, звернувшись до Божої Матері, пророчив Їй про Богонемовля: «Ось, через Нього будуть сперечатися в народі: одні спасуться, а інші загинуть. А Тобі Самій душу пройме меч».

Тут же, у храмі, була благочестива вдова Анна пророчиця, вісімдесяти чотирьох років, яка служила Богу постом і молитвою день і ніч усі довгі роки свого вдівства. І вона впізнала Спасителя і, підійшовши, славила Господа і розповідала про Нього всім у Єрусалимі.

У день свята Стрітення Господнього керуючий Кіцманською єпархією архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій очолив святкові Богослужіння у кафедральному Соборі Різдва Христового м. Чернівці. Владиці за Божественною Літургією співслужило духовенство кафедрального Собору, а після відпусту духовенство звершило чин освячення води та молитви на освячення стрітенських свічок.

Прес-служба Кіцманської єпархії