Священик Кіцманської єпархії взяв участь у Всеукраїнському з’їзді православної молоді

3 – 4 лютого 2018 року з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета в приміщенні актової зали Київської православної богословської академії відбувся Всеукраїнський з’їзд православної молоді.

Тема цьогорічного з’їзду: «Співпраця українських церков та релігійних організацій у справі утвердження Української держави». У заході взяли участь намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, голова Синодального управління у справах молоді архімандрит Макарій (Папіш),  представник Католицької церкви отець Артур Томашевський, представник християн віри євангельської пан Юрій Кулакевич, муфтій Духовного управління мусульман України Шейх Ахмед Тамім.

З благословіння архієпископа Чернівецького і Кіцманського Онуфрія у з’їзді православної молоді взяв участь представник Кіцманської єпархії голова єпархіального відділу у справах молоді свящ. Іван Папущак.

З привітальним словом виступив заступник міністра молоді і спорту України Ярема Олександр Йосипович. Зі вступним словом до учасників з’їзду звернувся архімандрит Макарій, привітавши українську молодь із початком роботи Всеукраїнського з’їзду православної молоді та зазначив про важливість співпраці релігійних організацій і Церков у розбудові Української держави. Також пролунали привітання зі святом Пресвятої Богородиці перед Її чудотворною іконою «Втіхи і Розради», адже українська молодь є під омофором Матері Божої.

Після молитви благословити захід було запрошено намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископа Агапіта. Владика привітав делегатів з’їзду, передав благословення від Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета і запропонував всьому зібранню привітати з днем народження Патріаршого намісника, митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія. Владика Агапіт наголосив на необхідності збиратися українській молоді, шукати спільних шляхів праці і незважаючи на релігійні розбіжності творити добро там, де це можливо.

Благословив усіх Владика Тернопільський і Бучацький Високопреосвященніший архієпископ Нестор. Далі з’їзд продовжив свою роботу у секціях:

«Християнство та Іудаїзм – відмінності віровчення та співпраця в Україні» (Протоієрей Павло Мельник, ієрей Ігор Івасютин).

«Християни і мусульмани можливість мирного співіснування в правовому суспільстві» (Протоієрей Юрій Близнюк, ієрей Петро Данильчик).

«Православні  та католики. Що нас роз’єднює» (Протоієрей Ярослав Романчук, ієрей Андрій Григораш).

«Православні та протестанти. Консерватори та ліберали віри» (Протоієрей Андрій Шиманович, протоієрей Василій Паплик).

«Недільна школа – фундамент Церкви Христової» (Протодиякон Петро Лопатинський, Ващенко Наталія).

Перша частина з’їзду завершилася піснею «Моя молитва нехай лине!», яку  виконали усі делегати на чолі із педагогом Христиною, а сам день –  вечірнім богослужінням у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі.

4 лютого делегати з’їзду взяли участь у святковому богослужінні, яке проходило у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі. З’їзд  було продовжено презентацією організації «Пласт» Анатолієм Костенком. До слова були запрошені керівник центрального штабу правого сектору Василь Лабайчук, керівник правого сектору м. Києва – Володимир Загазей.  Представник благодійного фонду «Героїка» розповів про те, як склалися долі учасників бою під Крутами. Мартинюк Оксана прочитала авторський вірш «За що вбивають Україну?».

З’їзд зібрав понад 200 представників православних молодіжних організацій, духовно-просвітницьких центрів, молодіжних братств Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Після обіду до учасників заходу звернувся голова Синодального управління у справах молоді архімандрит Макарій і завершився з’їзд православної молоді чудовим концертом «від учасників – для учасників» з’їзду.

 

За матеріалами офіційного сайту Київського Патріархату