19 січня – свято Богоявлення, Хрещення Господа нашого Ісуса Христа

19 січня Свята Православна Церква вшановує свято Богоявлення, величну подію, коли Бог явився людям у Трьох Своїх Іпостасях на річці Йордані: Син Божий хрестився від Предтечі Іоана, Бог Дух Святий сходив у вигляді голуба, а Бога Отця звучав голос. Євангеліст Марк так описує подію Богоявлення: ,, І сталось у ті дні, прийшов Ісус із Назарета галилейського і хрестився від Іоана в Йордані. І коли виходив з води, зараз же побачив Іоан небеса, що розкривалися, і Духа, Який, мов голуб, сходив на Нього. І голос був з небес: Ти Син Мій Улюблений, в Якому Моє благовоління” (Мк. 1, 9-11).

Для православного християнина свято Богоявлення — це розкриття людської таємниці віри і любові Святої Трійці до усього людства. Бог — це нескінченна любов Трьох Іпостасей, з’єднаних у досконалій любові. Через Боговтілення Христа Спасителя, Його Хрещення у водах Йордану, коли Він узяв усі гріхи людства на себе, Бог не лише визволяє людину з рабства гріха, а й залучає її до Своєї любові благодаттю Отця і Сина, і Святого Духа, сповіщаючи світові благу звістку спасіння.

В історії Древньої Церкви напередодні свята Богоявлення — істинного «Просвіщення» — хрестили оголошених (тобто, тих віруючих, які пройшли катехізаційну підготовку до прийняття Таїнства Хрещення). При цьому запалювалось багато світильників, що знаменували світло пізнання Істинного Бога і Великим чином освячувалась вода.

Продовжуючи цю святу традицію, Православна Церква і сьогодні проводить урочистий хресний хід із Хрестом, Євангелієм, світильниками, хоругвами при церковних дзвонах і святкових церковних співах до водних джерел. Освячена в такий спосіб вода називається «агіасма», що в перекладі із грецької мови означає «святиня».

У Навечір’я Богоявлення18 січня 2017 року Високопреосвященнійший Онуфрій архієпископ Чернівецький і Кіцманський звершив Божественну Літургію  та Чин великого освячення води в Соборі Різдва Христового у співслужінні кліриків собору.

Також у сам день свята Хрещення Господнього 19 січня владика Онуфрій очолив святкову Божественну літургію у Соборі Різдва Христового у співслужінні кліриків собору, опісля якої на церковному подвір’ї звершив чин великого освячення води.

Цього ж дня, на запрошення генерального директора ТДВ ,,Трембіта” Стелли Омельянівни Станкевич, духовенство Собору на чолі з владикою Онуфрієм звершили освячення води у каплиці на території підприємства та освятили швейні цехи.