Відбулися заупокійні богослужіння Димитрівської поминальної суботи

4 листопада 2017 року, у Димитрівську поминальну суботу по всіх храмах Кіцманської єпархії були звершені поминальні богослужіння.

Ця субота названа так за іменем святого великомученика Димитрія Солунського Мироточивого ( + 306 р.). Встановлене поминання в суботу перед днем пам’яті великомученика Димитрія князем Димитрієм Донським, який отримавши з Божою поміччю перемогу над татарами у Куликовій битві ( 21 вересня 1380 р. за новим стилем) звершив поминання загиблих у цій битві воїнів. За порадою святого преподобного Сергія, ігумена Радонезького, благовірний князь Димитрій встановив звершувати таке поминання щороку. Спочатку це було поминання лише спочилих воїнів, а потім разом з загиблими воїнами почали у Димитрівську суботу поминати всіх від віку спочилих православних християн.

У цей день керуючий Кіцманською єпархією архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій очолив поминальні богослужіння в кафедральному Соборі Різдва Христового м. Чернівці. Його Високопреосвященству співслужили: митр. прот. Іван Кігніцький, митр. прот. Борис Яриковський та протодиякон Юрій Жувак.

Прес-служба Кіцманської єпархії