Архієпископ Онуфрій взяв участь в урочистостях з нагоди Актового дня Волинської православної богословської академії

У понеділок, 23 жовтня 2017 року Божого в день пам’яті Собору волинських святих у Волинській православній богословській академії (ВПБА) були проведені святкові заходи з нагоди актового дня (дня небесних покровителів духовного вишу) та 25-ліття з часу відродження духовного навчального закладу.

На запрошення керуючого Волинською єпархією та ректорату Волинської православної богословської академії в святкових дійствах взяв участь керуючий Кіцманською єпархією архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій.

Святкові урочистості розпочалися із Божественної Літургії в кафедральному храмі Святої Трійці м. Луцьк, яку очолив митрополит Львівський і Сокальський Димитрій

За Божественною Літургією молилися також: митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Кропивницький і Голованівський Марк, єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, ректор ВПБА прот. Володимир Вакін, ректор Рівненської духовної семінарії (РДС) прот. Віталій Лотоцький, канцлер Волинської єпархії прот. Миколай Цап, представники Львівської православної богословської академії (ЛПБА) та Богословського відділення КПБА при філософсько-теологічному факультеті ЧНУ імені Юрія Федьковича, викладачі та гості у священичому сані.

По завершенню Богослужіння відбулася урочиста посвята першокурсників. Студенти, які пройшли випробувальний термін отримали благословення на носіння підрясника, склали присягу та урочисто отримали від адміністрації Академії студентські квитки та залікові книжки.

Після спільного фото, в актовому залі ВПБА розпочалася урочиста частина свята із вступного слова ректора прот. Володимира Вакіна. Отець-ректор у своєму слові коротко ознайомив присутніх із здобутками Волинського духовного вишу в 2016/17 навчальному році. Завершуючи промову, отець Володимир привітав усіх із святом Всіх святих землі Волинської та презентував усім учасникам торжества фільм про Волинську духовну школу.

На завершення урочистої частини із архіпастирським словом до присутніх звернувся правлячий архієрей Волинської єпархії митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Владика Михаїл привітав усіх із святом та вказав на важливість виховання духовною школою майбутніх пастирів. Зазначив, що тільки високоосвічені, глибоко віруючі та молитовні пастирі зможуть повести за собою людей, що й буде найкрасномовнішим доказом ефективності виховання духовної школи.

Завершились урочистості многоліттям та святковою трапезою.


За матеріалами ВПБА