Святійший Патріарх Філарет освятив нижній храм кафедрального Собору Різдва Христового м. Чернівці

8 жовтня 2017 року, у неділю 18-ту після П’ятидесятниці, відбулася непересічна та довгоочікувана подія у житті міста Чернівці, тай всієї Буковини. У рамках свого Першосвятительського візиту до Кіцманської єпархії Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив чин освячення нижнього храму кафедрального Собору Різдва Христового на честь ікони Божої Матері ,,Всіх скорботних Радість” за адресою: м. Чернівці, вулиця Небесної Сотні, 30.

Напередодні,  у суботу 7 жовтня, в передмісті Чернівців, Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату зустрів керуючий Кіцманською єпархією архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій. На зустрічі були також присутні: митрополит Чернівецький і Буковинський Данило, архієпископ Вишгородський Агапіт, секретар і благочинні Кіцманської єпархії, а також представники місцевої влади – голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук та голова міста Чернівці Олексій Каспрук.

У недільний день біля кафедрального Собору Різдва Христового із короваєм та вітальним словом Святійшого Патріарха Філарета зустрів голова парафіяльної ради Собору – митр. прот. Борис Яриковський. Секретар Кіцманської єпархії митр. прот. Іоан Кігніцький підніс Предстоятелю хреста для благословення численного духовенства та вірян, що прибули з різних куточків Буковини зустріти свого Патріарха. Його Святість привітали також багато архієреїв, що прибули з усієї України, щоб розділити з буковинською паствою цю велику духовну подію.

Разом з єпископатом нашої Церкви Святійший Патріарх Філарет звершив чин освячення престолу та храму. Після хресної ходи із мощами, під звучання переможних слів ,,Господь Сил, Він є Цар слави!” велелюдна процесія ввійшла до храму і Святійший Патріарх Філарет очолив служіння Божественної Літургії.

Його Святості співслужили: Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Чернівецький і Буковинський Данило, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Вишгородський Агапіт, настоятель кафедрального собору Різдва Христового м. Чернівці архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло, єпископ Коломийський і Косівський Юліан, а також численне духовенство Кіцманської та інших єпархій.

За богослужінням співав архієрейський хор кафедрального Собору Різдва Христового під керівництвом регента Олександра Хоров’яка, а також хор священників Кіцманської єпархії.

На Великому вході Святійший Патріарх Філарет рукоположив у сан пресвітера  завідувача кафедрою культурології, релігієзнавства та теології Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича диякона Миколая Шкрібляка.

Після недільного відпусту Божественної Літургії Святійший Патріарх Філарет звернувся до присутніх із архіпастирським словом, в якому розповів про важливість храму в житті християнина та привітав усіх присутніх із освяченням нового величного храму, який буде ще одним осередком православної віри та благочестя в місті Чернівці. Патріарх також відзначив масштабність робіт, які були виконані за роки будівництва кафедрального Собору Різдва Христового та нагородив меценатів, благодійників, будівничих Собору високими церковними нагородами.

На знак пошани та вдячності за молитву настоятель кафедрального Собору Різдва Христового архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій подарував Святійшому Патріарху та присутнім архієреям ікону нашої Владичиці Пресвятої Богородиці ,,Всіх скорботних Радість”, в честь якої власне й освячено нижній храм. У своєму подячному слові, Владика Онуфрій вказав на те, що ця ікона надихає та оберігає наших воїнів на передовій на Сході Україні, тому і обрали її за престольне свято. 

Далі на церковному подвір’ї Святійший Патріарх Філарет  очолив заупокійну Літію за спочилими Героями, які на Майдані та в боях на Сході України віддали своє життя за рідну Батьківщину й український народ.

Після завершення богослужіння уставним многоліттям Предстоятель Київського Патріархату відповів на запитання представників мас-медіа. У своєму виступі Патріарх відзначив цьогорічну ювілейну дату з життя Кіцманської єпархії – 20-ліття від часу її заснування, а також привітав чернівчан із 609-ю річницею першої згадки про м. Чернівці.

Цього дня у стінах єпархіального управління відбулася зустріч Предстоятеля Київського Патріархату Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з представниками крайової влади, а саме: головою Чернівецької ОДА Олександром Фищуком, головою Чернівецької обласної ради Іваном Мунтяном, головою Чернівецької міської ради Олексієм Каспруком, начальником СБУ в Чернівецькій області Русланом Сторожуком та іншими високопосадовцями області. На завершення зустрічі Святійший Владика подарував представникам влади книги-альбоми про становлення Української Помісної Православної Церкви Київського Патріархату.

Прес-служба Кіцманської єпархії

Фотографії інформаційного сайту Київські єпархіальні відомості