Богослужіння в 17-ту неділю після П’ятидесятниці, після Воздвиження

1 жовтня 2017 року, в неділю 17-ту після П’ятидесятниці, після Воздвиження,  архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій звершив уставні богослужіння у кафедральному соборі Різдва Христового м. Чернівці.

Його Високопреосвященству співслужило духовенство кафедрального собору: секретар єпархії митр. прот. Іван Кігніцький; митр. прот. Борис Яриковський, протодияк. Юрій Жувак, а також клірик Чернігівської єпархії прот. Ілля Бідняк. 

Після відпусту Літургії Владика Онуфрій разом із духовенством та мирянами звершив поклоніння Хресту та звернувся до присутніх у храмі з архіпастирським словом.

 

Євангельське читання неділі після Воздвиження:  ,,Сказав Господь: хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе, і візьме хрест свій, і за Мною йде. Бо хто хоче душу свою спасти, той погубить її; а хто погубить душу свою заради Мене і Євангелія, той спасе її. Бо яка користь людині, коли вона придбає ввесь світ, а душу свою занапастить? Або що дасть людина взамін за душу свою? Бо якщо хтось посоромиться Мене і Моїх слів у роді цьому перелюбному і грішному, того посоромиться і Син Людський, коли прийде у славі Отця Свого з ангелами святими. І сказав їм: істинно говорю вам, що деякі з тих, які стоять тут, не зазнають смерти, доки не побачать Царство Боже, що прийшло в силі…”‘ (Мк. 8, 34 – 9, 1).

Євангельське читання 17-ї неділі після П’ятидесятниці:  ,,Одного разу прийшов Ісус у землі Тирські і Сидонські. І ось жінка-хананеянка, вийшовши з тих місць, закричала Йому: помилуй мене, Господи, Сину Давидів, дочка моя тяжко біснується. Але Він не відповідав їй ні слова. І підійшли ученики Його і благали Його: відпусти її, бо кричить нам услід. Він же сказав у відповідь: Я посланий лише до загиблих овець дому Ізраїлевого. А вона, підійшовши, вклонилася Йому і каже: Господи, допоможи мені. Він же сказав у відповідь: недобре взяти хліб у дітей і кинути псам. Вона сказала: так, Господи! Але і пси їдять крихти, що падають зі столу господарів їхніх. Тоді Ісус сказав їй у відповідь: о жінко! Велика віра твоя; нехай буде тобі, як ти хочеш. І зцілилася дочка її у ту ж мить…”‘ (Мт. 15, 21-28).

Прес-служба Кіцманської єпархії