Храмове свято ,,піднебесної” каплиці архистратига Михаїла

На межі чотирьох мальовничих гірських сіл Вижниччини (Мигове, Банилів Підгірний, Долішній Шепіт, Лопушна), в урочищі, що зветься Тоненьке, знаходиться каплиця, освячена в честь архистратига Михаїла, а саме спомину його чуда у Хонах, яке Свята Православна Церква молитовно вшановує 19 вересня.

Не зважаючи на те, що каплиця знаходиться на відстані 10 км від найближчого села Мигове, кожного року на храмове свято збирається багато віруючих людей з усієї Буковини.

Цього року розпочалося храмове торжество з Хресного ходу від підніжжя гори, який тривав близько півтори години.

Уже традиційно храмове свято на цій горі очолює Високопреосвященнійший Онуфрій, архієпископ Чернівецький і Кіцманський. Його Високопреосвященство із короваєм та вітальними словами зустрічали місцеві лісники та настоятель храму св. вмч. Іоана Сучаського с. Мигове митрофорний протоієрей Дмитро Вайпан – благочинний Вижницького району.

За Божественною Літургією Владиці співслужили: митр. прот. Дмитро Вайпан – настоятель парафії св. вмч. Іоана Сучавського с. Мигове; митр. прот. Дмитро Пуршега – настоятель Петро-Павлівського храму с. Велике;  прот. Михаїл Іліка – настоятель Свято-Юріївського храму с. Виноград; прот. Андрій Бойко – настоятель храму вмч. Варвари с. Лопушна; свящ. Іоан Папущак – настоятель храму св. мч. Валентини Палестинської с. Панка; свящ. Іоан Гузак – настоятель храму св. мч. Ірини Свято-Прокопівського жіночого монастиря с. Лекече; свящ. Михаїл Горопяк – настоятель парафії св. архангела Гавриїла с. Лукавці; свящ. Володимир Петрук – настоятель Свято-Миколаївської парафії с. Нижні Станівці та диякон Анатолій Вайпан – клірик храму св. вмч. Іоана Сучавського с. Мигове.

Після завершення Літургії Владика звернувся до присутніх з повчальним архіпастирським словом, вказавши на особливу Божу благодать, що виливається віруючим людям на цій горі.

Прес-служба Кіцманської єпархії