Архієпископ Онуфрій звершив священичу хіротонію над протодияконом Василієм Пазюком

9 серпня 2017 року, у день пам’яті великомученика і цілителя Пантелеймона († 305 р.) архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій здійснив архіпастирський візит до парафії апостола і євангеліста Івана Богослова с. Вікно Заставнівського благочиння.

У місцевій церкві, яка за історичними свідченнями була збудована у 1826 році, вже близько 150 років перебуває частичка мощей цілителя Пантелеймона. За переказами місцевих жителів, ці мощі потрапили до Вікна з грецького Афону, куди часто навідувався один із фундаторів храму князь Олександр Кантакузин. Мешкаючи у Вікні, він усіляко сприяв розвитку свого родового храму, а відтак передав отримані від грецьких монахів за свою доброчинність мощі на збереження до збудованої ним місцевої церкви.

Після зустрічі правлячого архієрея настоятелем храму свящ. Володимиром Загарою, владика приклонився до мощей вмч. Пантелеймона та очолив урочисті богослужіння. За Божественною Літургією Його Високопреосвященству співслужили: свящ. Володимир Загара – настоятель храму апостола і євангеліста Івана Богослова с. Вікно; благочинний Заставнівського району митр. прот. Дмитро Костащук – настоятель Свято-Миколаївського храму м. Заставна; митр. прот. Борис Яриковський – клірик кафедрального собору Різдва Христового м. Чернівці; прот. Василь Дарвай – настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці с. Веренчанка; прот. Василь Мороз – настоятель Свято-Покровського храму с. Підвисоке Івано-Франківської єпархії; митр. прот. Василь Лахманюк та протодиякон Василь Пазюк – клірик Свято-Миколаївського храму м. Заставна.

Після Великого входу відбулася священича хіротонія, під час якої архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій рукоположив у пресвітери протодиякона Василя Пазюка.

Священик Василь Пазюк народився 22 листопада 1985 року у м. Заставна в сім’ї православних батьків Івана та Марії Пазюків. У 2003 році закінчив Заставнівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів та розпочав навчання на Богословському відділенні Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, де здобув ступінь бакалавра богослов’я. 14 січня 2009 року, у день пам’яті свт. Василія Великого, за Божественною Літургією в Свято-Миколаївському храмі м. Заставна єпископом Чернівецьким і Кіцманським Марком був рукоположений у сан диякона. Цього ж року закінчив навчання в магістратурі Львівської православної богословської академії та здобув ступінь магістра Богослов’я. Разом із дружиною Зоряною виховує доньку.

На завершення святкового богослужіння духовенство та миряни звершили хресний хід довкола храму з іконою та мощами вмч. Пантелеймона.

Прес-служба Кіцманської єпархії