Патріарший візит на Буковину

20 липня 2017 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет прибув із дводенним архіпастирським візитом на Буковину.

У Чернівцях Патріарх Філарет відвідав обласну державну адміністарцію, де провів зустріч з керівництвом Буковинського регіону. Сторони обговорили державно-церковні стосунки в області, соціальне служіння Церкви та інші питання, які представляють спільний інтерес.

Після зустрічі з державним керівництвом області Предстоятель Київського Патріархату поспілкувався з чернівецькими журналістами на брифінгу. Патріарх повідомив громадськості мету архіпастирського візиту на Буковину, розповів про міжконфесійні відносини в Україні, торкнувся питання ставлення Церкви до війни на Донбасі, яка триває через російську агресію та відповів на питання представників ЗМІ.

Потім Святійший Патріарх Філарет відбув до кафедрального собору Чернівецької єпархії на честь преподобної Параскеви Сербської. Перед храмом свого Предстоятеля зустріли численний собор духовенства та сотні вірян із проханням молитися за мир.

21 липня 2017 року Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав село Дорошівці Заставнівського району, де звершив Божественну літургію у храмі на честь святителя Василія Великого та взяв участь в урочистих заходах з нагоди 400–річчя цього села – першої писемної згадки про цей населений пункт над Дністром.

У центрі села Дорошівці зібралися сотні людей, щоб зустріти свого Предстоятеля. Староста храму підніс Патріархові запашний каравай на вишитому рушнику і подякував від усієї громади за візит, а місцеві дітки стелили квітами дорогу всієї процесії, яка прямувала до входу в храм.

За богослужінням Його Святості співслужили митрополит Чернівецький і Буковинський Данило, архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, вікарій Київської єпархії єпископ Васильківський Лаврентій та численне духовенство нашої Церкви.

Патріарх Філарет виголосив проповідь, у якій закликав православних християн завжди відстоювати правду і не відходити від заповідей Божих. Святійший наголосив, що у час агресії Росії проти України наш народ повинен бути єдиним, бо ми захищаємо свою землю, а це означає, що на нашому боці правда, а в єдності – сила, – зазначив Патріарх.

Святійший владика нагородив медаллю “За жертовність і любов до України” матір загиблого у війні з російськими окупантами Героя Андрія Василишина, родина якого зараз живе у Дорошівцях.

Також Орденом святителя Миколая Чудотворця було нагороджено голову Чернівецької обласної державної адміністації Олександра Фищука за підтримку у розбудові та утвердженні Української Православної Церкви Київського Патріархату на Буковині.

Парафіяльна громада подарувала Патріархові картину митрополита Євгена Гакмана, який вперше зародив незалежну митрополію на Буковині.

Після богослужіння Патріарх Філарет відвідав місцевий сільський стадіон, де зібралися сотні людей, звернувся до жителів з привітанням і закликав на всіх Боже благословення.

На цьому Першосвятительський візит Предстоятеля Київського Патріархату на Буковину завершився і Патріарх відбув до столиці.

За матеріалами сайту Чернівецької єпархії