Богослужіння у п’яту неділю після П’ятидесятниці

9 липня 2017 року, у неділю 5-ту після П’ятидесятниці в кафедральному Соборі Різдва Христового було звершено уставні богослужіння.

8 липня, ввечері, духовенство кафедрального Собору звершило Всенічне бдіння, а в сам недільний день Високопреосвященнійший Владика Онуфрій очолив Божественну Літургію.

Цього дня за Літургією читалося Євангеліє про зцілення Господом нашим Ісусом Христом двох біснуватих у Гергесинській країні. Євангеліст Матфей, записавши цю подію, не тільки дає нам правдиві свідчення про існування злих духів, але й утішає нас надією на всемогутність Божу: біси без Божого благословіння не можуть увійти навіть у свиней. Тому вірний захист від злих сил – це життя з Богом, в єдності з Христом. Треба плекати віру, боротися з гординею, бути пильними, вести тверезе життя, не йти на компроміс зі своєю совістю, не потурати пристрастям, берегти піст, каятися та молитися і тоді сатана не зможе оволодіти твоєю душею. «Коли ти молишся, – то ворог твій, диявол, зв’язаний» – говорить свт. Іван Золотоустий.