Архієпископ Онуфрій взяв участь у соборному богослужінні в Свято-Георгіївському монастирі на Козацьких могилах

18 червня 2017 року, у Неділю всіх святих землі Української, керуючий Кіцманською єпархією архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій співслужив Предстоятелю нашої Церкви Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету у Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких Могилах (Рівненська обл.), де відбулися святкові богослужіння з нагоди 366-ї річниці битви під Берестечком.

Святкові урочистості розпочалися із зустрічі Його Святості у монастирській брамі, де Першоієрарха  зустрів намісник монастиря ігумен Софроній (Бордюк) та запросив очолити Божественну Літургію.

За богослужінням Його Святості також співслужили: Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Вінницький і Брацлавський Михаїл, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря ігумен Софроній (Бордюк), секретар Рівненського єпархіального управління протоієрей Сергій Лучанін, благочинні Рівненської єпархії та численне духовенство з Рівненської, Тернопільської, Волинської та Львівської єпархій.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців та прохання про подолання розділення Української Православної Церкви.

Помолились також і за убитих козаків і селян – героїв битви під Берестечком, а також воїнів, які віддали своє життя за волю, незалежність і цілісність Української Держави на Донбасі.

Наприкінці літургії Святійший Владика виголосив повчальну проповідь.

По завершенні Літургії відбулася заупокійна літія за загиблими героями битви під Берестечком та новітніми героями, загиблими за незалежність України.

Потім Хресний хід на чолі із Святійшим Патріархом Філаретом, архієреями та духовенством рушив до пам’ятного знаку козакам і селянам, які у 1651 році тримали героїчну оборону на острові Журавлиха, де всі охочі поклали до монументи квіти.

За матеріалами офіційного сайту Київського Патріархату ,,Церква.info”