У селі Оршівці освячено фундамент під будівництво храму Успіння Пресвятої Богородиці

27 квітня з благословення архієпископа Чернівецького і Кіцманського Онуфрія в селі Оршівці відбулася непересічна подія – тут було освячено фундамент під будівництво величного храму Успіня Пресвятої Богородиці, яку парафіяни разом із священиком Іваном Турчинським вирішили збудувати в гарному місці у центрі села. Тут в тимчасовому приміщенні вже багато років відбуваються служби Української Православної Церкви Київського Патріархату, але з Божою поміччю, зусиллями громади і меценатів розпочалося будівництво нового храму.

Відправили спільний молебень та освятили фундамент майбутнього храму благочинний Кіцманського благочиння митр. прот. Іоан Чокалюк  та настоятель місцевої церкви ієрей Іван Турчинський.

,,Скільки буде стояти цей храм, стільки в молитвах будуть згадувати фундаторів, будівничих, жертводавців. І від молитви, яка буде лунати в цьому святому храмі, благодать буде розділюватися на усіх” – зазначив митр. прот. Іоан Чокалюк. Він закликав шукати те, що нас об’єднує, а не те, що роз’єднує.  ,,Кожен молиться як уміє, головне, щоб молитва була щирою. Не судімо один одного, не розділюймося, в єдності –  сила народу”.

,,Сьогодні визначний день для усіх, хто стоїть у підніжжя цього храму і для тих, хто побачить його вершину. Не завжди жителі будь-якого села мають можливість стати фундаторами церкви, а Господь нам дав це випробування і благословив стати фундаторами, жертводавцями і будівничими святого храму”, – наголосив настоятель церкви ієрей Іван Турчинський. Він висловив сподівання, що з Божою поміччю храм в Оршівцях буде збудовано, не зважаючи на нелегкий час у нашій державі.

За матеріалами громадського тижневика Кіцманьщини ,,Вільне життя”

 

Leave a Reply