Архієрейське богослужіння в 5-ту неділю Великого посту

2 квітня, у 5-ту неділю Великого посту, архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій у співслужінні соборного духовенства звершив Божественну Літургію свт. Василія Великого у кафедральному соборі Різдва Христового м. Чернівці.

Агіографічна довідка: В цей день Православна Церква згадує подвиг велик ої пустельниці преподобної матері Марії Єгипетської († бл. 421).

Народилася Марія в Єгипті. У віці 12 років пішла з дому до Олександрії, де віддалася нестримній розпусті. Сенс життя вона вбачала у пристрастях, а сила похоті була настільки великою, що вона навіть не брала грош і за розпусту, віддаючи перевагу життю у злиднях і заробляючи на прожиття пряжею. Так пройшло 17 років. Якось вона вирішила відправитися до Єрусалиму з групою прочан, але не для того, щоби поклонитися святиням, а щоби вловити більше душ у свої сіті. Під час свята Воздвиження Хреста Господнього цікавість потягла її до храму, проте незнана сила не дозволила їй переступити поріг церкви. Настрашена, вона звернулася з молитвою до Пресвятої Богородиці, вимолила Її допомогу і віддалилася до Йорданської пустелі – молитися про прощення своїх гріхів. Сімнадцять років вона замолювала свої неподобства, спокушувалася спогадами, думками та нападами злих духів. Три хлібини, які чудесно живили її усі ці роки, закінчилися, одяг зотлів, але сила Божа не залишила грішницю, котра розкаялася. Повне усамітнення, молитва, піст, сльози, смиренне терпіння негараздів і бід перетворили її у праведницю. Сорок вісім років жила вона у пустелі і померла близько 421 року.

Звершуючи пам’ять преподобної Марії Єгипетської, Церква у її житії дає нам приклад, як ми повинні каятись у своїх гріхах. Історія життя святої Марії є живим свідченням того, що люблячий Бог готовий простити кожній людині навіть найтяжчий і найбільший гріх, якщо вона принесе щире й сердечне покаяння. (За матеріалами сайту Церква.info)

Leave a Reply