Богослужіння в день Свята Стрітення Господнього

15 лютого з нагоди величного християнського свята Стрітення Господа нашого Ісуса Христа архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій очолив урочисті богослужіння в кафедральному соборі Різдва Христового м. Чернівці. Його Високопреосвященству співслужило духовенство кафедрального собору: митр. прот. Борис Яриковський, прот. Іоан Кігніцький та протодияк. Юрій Жувак.

Напередодні свята, ввечері 14 лютого, було звершено Всенічну службу із літією, а в сам день свята духовенство на чолі з Його Високопреосвященством відслужили Божественну Літургію.

Історію свята Стрітення Господнього розкриває нам Євангліє від Луки (Лк. 2, 25-34):

«Був тоді в Єрусалимі чоловік на ім’я Симеон. Він був муж праведний та благочестивий, що чекав утіхи Ізраїлевої, і Дух Святий був на ньому. Йому було провіщено Духом Святим, що він не побачить смерті, доки не побачить Христа Господнього. І був він приведений Духом у храм. І коли батьки принесли Немовля Ісуса, щоб зробити з Ним за законним звичаєм, він взяв Його на руки, благословив Бога і сказав: нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, з миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів, світло на просвітлення язичників і славу народу Твого Ізраїля. Йосиф же і Мати Його дивувалися сказаному про Нього. І благословив їх Симеон і сказав Марії, Матері Його: ось, лежить Цей на падіння і на вставання багатьох в Ізраїлі і на знак сперечання – і Тобі Самій душу пройме меч, – щоб відкрилися помисли багатьох сердець. Тут була й Анна-пророчиця, дочка Фануїлова, з коліна Асирова, яка досягла глибокої старості, проживши з чоловіком після свого дівоцтва сім років, вдова років вісімдесяти чотирьох, яка не відходила від храму, постом і молитвою служачи Богові день і ніч. Прийшовши в той час, вона славила Господа і говорила про Нього всім, хто чекав визволення в Єрусалимі. І коли виконали все за законом Господнім, повернулися до Галилеї, в місто своє Назарет». (Цит. за: Біблія. — К.: Видавничий відділ УПЦ КП, 2007).

За давнім церковним чином, установленим видатним українським святителем Петром Могилою, в день свята Стрітення Господнього після Літургії в церквах освячують стрітенські свічі. Віруючі люди зберігають їх у своїх домівках як велику святиню та запалюють їх перед іконами в найважливіші моменти свого життя, а також коли потребують особливої Божої милості та заступництва.

Leave a Reply